‎ ‎

אודות

אודות

מאז הקמתו, המרכז הישראלי להנגשת אתרים הפך לאחד הספקים המובילים בארץ בתחומי המרת מידע וקידום פתרונות נגישות בסביבה המקוונת. בהתאם לדרישות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998, תקן 5568 והנחיות WACG 2.0, המרכז מספק מענה יעיל לצרכיה של אוכלוסיית גולשים ישראלים בעלי מוגבלויות שונות, כולל מוגבלויות ראיה, פיזיות וקוגניטיביות, למען הגברת יכולותיהם ליהנות מגישה לאתרים ושיפור חשיפת האתרים הללו במנועי החיפוש. המטרה העיקרית של המרכז היא לספק מענה טכנולוגי ותפעולי לסוגיות הבאות:

 • היעדר הטקסט המתאר את החומר החזותי: לעתים קרובות לחומר חזותי שהעלה לאתר אין תיאור חלופי (המכונה גם כ-"מלל חלופי"). לפיכך, חומר חזותי זה עשוי להיות בלתי נראה או קשה להבנה עבור משתמשים בעלי מוגבלויות ראייה המסתמכים על קוראי מסך בעת גלישתם באינטרנט.
 • ניגודיות צבע ירודה: אם ניגודיות הצבע בין הטקסט לרקע באתר אינה מספיקה, ייתכן שיהיה קשה למשתמשים בעלי מוגבלויות לקרוא ולהבין את הטקסט.
 • חוסר בכתוביות, מלל חלופי או תמלול: אם באתר ישנם סרטונים או תוכן אודיו, חשוב לספק כתוביות, מלל חלופי או תמלול בכדי שמשתמשים חירשים או כבדי שמיעה יוכלו ליהנות מהתוכן.
 • מסמכים בלתי נגישים: מסמכים שאינם מתוכננים להיות נגישים לאוכלוסיית בעלי מוגבלויות יכולים גם לפגוע בנגישות כללית של האתר. קבוצת המסמכים הבלתי נגישים עלולה לכלול מסמכים שניתן למלא אותם רק באמצעות העכבר, או שאין להם תוויות ברורות לשדות המתאימים.
 • קבצי PDF שאינם תואמים את התקן: לאתים קרובות קבצי PDF שנמצאים באתר לא תואמים את הנחיות ה-WACG 2.0, אינם מעוצבים כהלכה ויכולים להיות קשים או בלתי נגישים עבור אנשים בעלי מוגבלויות, במיוחד אם הם תלויים בשימוש בטכנולוגיות מסייעות כגון קוראי מסך.
 • קוד לקוי: אם הקוד של אתר האינטרנט אינו בנוי כראוי ולא עומד בתקני הנגישות, ייתכן שיהיה קשה או בלתי אפשרי למשתמשים עם מוגבלויות לגשת לאתר הזה ולהשתמש בו בצורה נוחה.

          למרכז הישראלי להנגשת אתרים ישנו ניסיון רב בפיתוח וקידום פתרונות הנגישות והתאמת אתרים לצרכיהם            של גולשים עם מוגבלויות שונות. נכון להיום המרכז מציע מגוון רחב של שירותים, כולל בקרת נגישות באתרי            האינטרנט, עיצובם ופיתוחם של אתרי אינטרנט המיועדים לאוכלוסיית בעלי מוגבלויות, והספקת חבילה                    מקיפה של כלים וטכנולוגיות הנועדות לסייע לארגונים וליחידים להפוך את אתריהם לנגישים יותר. התאמת              האתרים לדרישות תקינת הנגישות נעשית ע"י צוות מומחינו החל מהנגשת אתרים פשוטים ועד הנגשת                      אתרים מורכבים הכוללים הרבה התערבות בקוד, הנגשת מסמכים דיגיטליים, טבלאות ועוד. כמו כן, למרכז              ישנו ניסיון רב בדבר התמודדות עם בעיות מורכבות ובהסרת תביעות נגישות.

         בין השירותים העיקריים שמסופקים היום על ידי המרכז ניתן להזכיר את מתן פתרון כוללני עבור לקוחותינו               במגוון תעשיות וענפים שונים, כולל חינוך, בריאות, שירותים פיננסיים וציבוריים, כל אלה בכדי לעזור להם                 לעמוד בדרישות החקיקה הקיימת ולהגביר את נוכחותם ברשת. הפתרונות שאנחנו מציעים כוללים:

 • הנגשה באמצעות תוסף: אנו מציעים לקוחותינו תוסף קוד לאתריהם אשר מוסיף רכיב הנגישות שלבדו מקנה למעלה מ- 50% מהנגשת האתר. כמו כן, במסגרת הענקת השירות אנו מבצעים בדיקות הנגישות המקיפות שכוללות בקרה באמצעות תוכנות קוראי מסך NVDA ו-JAWS ובדיקת הקוד המקורי על ידי מומחינו.
 • הנגשה בקוד: לאנשים עם מוגבלות ישנה חשיבות רבה לנגישות קוד האתר. על מנת שאתרי אינטרנט יהיו באמת נגישים ושימושיים לכלל האוכלוסיות, הקוד חייב להיות כתוב בצורה שתאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות לנווט באתר בצורה חופשית ומהנה. לכן, על המתכנת לוודא שהקוד כתוב בצורה התואמת את תקני הנגישות, כגון, למשל, שימוש בפתרונות קוראי מסך, המאפשרים לאנשים בעלי לקות ראייה לגשת לתוכן האתר ולגלוש בו. כך, במסגרת שירותנו אנו מעניקים ללקוחותינו את הבקרה המקיפה בקוד אתריהם וכתיבת קוד JS אשר יכלול את כל תיקוני הנגישות באתר האינטרנט.
 • נגישות מובייל: נגישות באמצעות מכשירים ניידים לאנשים בעלי מוגבלויות היא גורם חשוב למפתחי אתרים שיש לקחת אותו בחשבון בעת עיצובם וקידודם של האתרים בגרסתם הניידת. לדוגמה, חשוב לוודא שהקוד כתוב בצורה שתאפשר למשתמש ליצור אינטראקציה ראויה עם האתר ותוכנו באמצעות טכנולוגיות מסייעות כמו קוראי מסך, שכן בעלי לקויות רבים מסתמכים עליהם כדי לגשת לאתרים. בנוסף, הקוד צריך להיות כתוב בצורה שתאפשר למשתמשים להתאים את גודל הגופן, הצבע והניגודיות לצרכיהם. אנו מציעים ללקוחות שלנו שירות בלעדי כולל בדיקות נגישות במכשירי מובייל, הן במערכת הפעלה Android והן במערכת הפעלה IOS. כמו כן, לפי דרישת הלקוח אנו מעניקים שינוי בקוד האתר באמצעות תוסף תוצר בית שלנו או דרך שכתוב הקוד הקיים.
 • הנגשת מסמכים: המסמכים שנוצרו החל מיום 25.10.2017 מחויבים להיות נגישים על פי חוק, מטרת החוק היא לתת מענה הולם למשתמשים בעלי מוגבלויות ולאפשר לאנשים עם מוגבלויות לקבל מידע, באותה רמה של יעילות והנאה ככל המשתמשים. בעקבות כך, אנו מציעים שירות הנגשת מסמכים, מהיר ומדויק, כולל סריקת קבצים, המרתם ובדיקתם באמצעות תוכנת ה-NVDA.
 • ביקורת נגישות: אנו מציעים שירותי בדיקה וביקורת כדי לעזור לארגונים לזהות מחסומים לנגישות באתרים שלהם ולגבש המלצות לשיפור. התהליך עשוי לכלול בדיקה ידנית עם טכנולוגיות מסייעות, כמו גם כלי בדיקה אוטומטיים.
 • הדרכת נגישות: המרכז מציע תכניות הכשרה למפתחי אתרים, מעצבי ויוצרי תוכן בכל הנוגע לעקרונות הנגשת אתרים ודרכי עיצוב ופיתוח אתרים נגישים. שיעורי הדרכה אלה מוענקים הן בצורה פרונטלית והן בצורה מקוונת, ויכולים להיות מותאמים אישית לצרכיו הלומד.
 • ייעוץ הנגישות: אנו מספקים שירותי ייעוץ ותמיכה כדי לעזור לארגונים וליחידים להבין את חובותיהם על פי חוקי הנגישות וההנחיות בתקינה הישראלית והבינלאומית, ולפתח מסלול הבאת אתרי האינטרנט שלהם לרמת הנגישות הראויה.
 • בניית אתרים נגישים: בכדי להעניק ללקוחותינו ביטחון מלא בכל הנוגע למידת התאמתו של קוד אתרם לתקני הנגישות, אנו מציעים שירות בניית האתר From Scratch. אנו מבטיחים למזמיני שירותנו כי האתר הנבנה עבורם יעמוד בכל דרישות הנגישות הקיימות וכי צוות מומחינו בעולמות התוכן ועיצוב ימסרו את האתר שכל אוכלוסיות המשתמשים יגלשו בו בצורה נוחה ומהנה. כמו כן, בעת סיום העבודות הלקוח יקבל אישור נגישות, המעיד על היות אתרו נגיש.

          כל עוד שמדובר בתהליך רב שלבי שכרוך בהוצאות זמן וכסף על תהליכי בקרה, עיצוב וקידוד, סביר להניח              כי תצטרכו עזרה מקצועית בכל הנוגע להמרת אתרכם לנגיש יותר. אנו במרכז הישראלי להנגשת אתרים                 תמיד עומדים לרשותכם, על תפסידו הזדמנות נדירה לכסוח, לקבל שירות מקצועי בקידום האתר שלכם                 ולזכות במוניטין ייחודי ומוכר לקהל הרחב.

 

צור קשר

כתובת

אלעד , ישראל

צור קשר

טלפון:  03-9153153

שעות עבודת משרד:

ראשון – חמישי 9:00 – 17:00

אלעד, ישראל

צור קשר

מלא את הטופס או שלח דוא"ל ישירות אל: office@israel-accessibility.co.il